Посещение на представители на Генерална дирекция “Заетост, социални въпроси и приобщаване” в ЕК в 67. ОУ “Васил Друмев”
Посещение на представители на Генерална дирекция “Заетост, социални въпроси и приобщаване” в ЕК в 67. ОУ “Васил Друмев”,
гр. София
Във връзка с изпълнението на проекти, финансирани от ОП НОИР, на 24.11.2022г. 67 ОУ. “Васил Друмев” беше посетено от г-н Константин Виорел Михай, г-жа Дора Крумова и г-н Калоян Колев -представители на Генерална дирекция “Заетост, социални въпроси и приобщаване” в Европейската комисия и г-н Иван Попов, г-жа Стефка Пилева- Малиновска, г-жа Петя Андреева и г-н Николай Шопов - представители на Управляващия орган на Оперативна програма “Наука и образование за интелигентен растеж“.
Гости на срещата бяха и г–жа Савина Савова- кмет на район „Възраждане“, г-жа Ваня Станчева- старши експерт от РУО София-град, както и учители, медиатори, родители от училището и ученици, обучаващи се по проектите на ОП НОИР.
Деца от подготвителните групи и техните учители по стара българска традиция, посрещнаха гостите с китка здравец и питка със сол и мед на входа на залата.
Още в началото на срещата на интерактивния дисплей гостите видяха кратък филм за училището.
Учениците от вокалната група изпълниха химна на 67. Основно училище, написан специално от композитора Андрей Дреников, а Роза от 1клас разчувства всички с изпълнението на песента “Детска планета”.
Г-жа Юлия Ваклинова- заместник-директор по учебната дейност и координатор по проекти, представи гостите и даде думата на директора на училището, г-жа Галина Велинова да представи презентация за миналото и настоящето на 67. ОУ “Васил Друмев”, както и участието в различните проекти, финансирани по ОП НОИР.
Срещата продължи с дискусия, засегнаха се теми, свързани с мотивацията за учене сред учениците, възникващите проблеми при изпълнението на проектите, както и необходимостта от извънкласните дейности.
Гостите бяха впечатлени от изказванията и работата на участниците по проектите, финансирани от ЕС и изказаха своята благодарност към екипа на училището. Учениците поздравиха гостите с танц и песните „Чудно горско цвете“ и „Леле, свашке“.
Изпълнителите бяха наградени с подаръци от гостите.
Срещата продължи в неформална обстановка, където гостите от ЕК имаха възможност да общуват с учениците, обучаващи се по проекта и да чуят проблемите им от самите тях.
Гостите бяха изпратени с усмивки и хубави спомени от срещата.
http://sf.mon.bg/?go=news&p=detail&newsId=1093